Kaljulaid on parim president sama hulga valijate jaoks kui sooviks Eesti ühinemist Soomega

Kersti Kaljulaid sobib presidendiametisse kõige paremini umbes sama suure hulga valijate jaoks, kui sooviks rahvahääletusel Eesti ühinemist Soomega

Eesti Päevalehe ja Delfi poolt tellitud küsitlus, kus inimestelt küsiti, kes nende arvates sobib kõige paremini presidendiametisse, näitas et 35% vastajatest arvab, et ametis olev president sobib sinna ametisse kõige paremini. Tema nime kõrval olid küsitluses nimed, kes seni presidendivalimiste protsessist on läbi käinud. Nii Alar Karis kui ka need, kes on kinnitanud, et nad presidendiks see kord ei kandideeri. Pole ime, et 1/3 inimestest arvab, et ametis olev president sobib presidendiametisse kõige paremini. Ei ole mõtet sellist tulemust üle tähtsustada. See ei näita, et Kaljulaid oleks valijate absoluutne ja tingimusteta lemmik. Kaugel sellest.

Ühiskonnauuringute instituut on nii Turu-uuringutelt kui ka Norstatilt tellitud väärtushinnangute uuringutes alates 2018. aastast Eesti valijatelt muuhulgas naljaga pooleks ka küsinud, et kui toimuks rahvahääletus ühinemiseks Soomega, siis kuidas nad hääletaksid. Umbes sama suur osa Eesti valijatest arvab, et nad hääletaksid Eesti Soomega ühinemise poolt. Kui eelistuseta vastajad välja arvata, siis kõige viimases väärtushinnangute uuringus käesoleva aasta juulis oli see 34%.

Just sayin’